تکنیک های موثر برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو  در سال 2019:

 1) بهبود تجربه کاربر در کل سایت شما:

بیایید با توضیح کوتاهی از آنچه گوگل انجام میدهد شروع کنیم:

درست مثل هر موتور جستجوی معروفی ، گوگل می خواهد بهترین نتیجه را برای جستجوی کاربرانش به نمایش بگذارد و اگر آنها با لیستی از نتایج نامربوط و با کیفیت پایین به کاربرانشان نتیجه جستجو را نمایش دهند، کاربران دوباره از گوگل استفاده نخواهند کرد. به هر حال، گوگل این کار را بسیار خوب انجام می دهد، به همین دلیل است که آنها بزرگترین موتور جستجو در جهان هستند.

شما باید به موتور های جستجو بگویید که بهترین محتوا را دارید. چرا؟

پاسخ ساده است: اگر سایت شما به اندازه کافی با کیفیت نباشد، در رتبه بندی کار سختی را در پیش خواهید داشت. هیچ کس نمی خواهد بر روی یک وب سایت هرزنامه ای که طول می کشد تا بارگذاری شود، زمان خود را تلف کند، مطمنا قبول دارید؟ 

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد غول موتور های جستجو یا همان گوگل ، سایت هایی را که میزان bounce rate پایین و محتوای عالی و کاربر پسند دارند را پاداش می دهد!

استدلال گوگل این است که اگر یک کاربر وقت بیشتری را صرف یک صفحه کند، احتمالا به این دلیل است که صفحه مفید است. و از آنجا که گوگل تنها می خواهد بهترین نتایج ممکن را برای کاربران خود ارائه کند، این سایت ها را با مشارکت قوی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs)، بیشتر نمایش می دهد.

پس چگونه می توان تجربه ای عالی برای کاربران وبسایت خود ایجاد کنیم ؟

در اینجا پنج تکنیک SEO وجود دارد که می توانید از آن برای بهبود تجربه کاربر استفاده کنید و رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید:

تا به حال عبارت “قالب بندی محتوای وب” را شنیده اید؟ برای حفظ هر گونه شانس در افزایش رتبه بندی های گوگل، بایدمحتوای خود را برای خوانایی عالی بهینه سازی کنید.

به یاد داشته باشید افراد زیادی در حال خواندن مطالب شما هستند .

میزان بونس ریت پایین ( bounce rate چیست؟ ) = رتبه بندی های عالی بالاتر

اما چگونه پست های شما را برای خوانایی قالب بندی می کنید؟ راهنمایی های قالب بندی زیر می تواند به قابلیت خوانایی محتوای شما کمک کند:

1-پاراگرافهای کوتاهتر:

به طور کلی، هر پاراگراف را به 3-4 جمله محدود کنید. حتی اگر بخواهید از پاراگراف های بلند در یک متن استفاده کنید، یک پاراگراف گروهی از جملات مرتبط است که از یک موضوع اصلی پشتیبانی می کنند، بنابراین اگر شما یک پاراگراف را به خطوط جداگانه تقسیم کنید، باعث گیج شدن کاربران میشوید.

2-متن ها را با هم ترکیب کنید:

متن های طولانی در کل برای کسانی که از کامپیوتر ، موبایل و یا تبلت استفاده میکنند بسیار خسته کننده است پس سعی کنید از مطالب ترکیبی استفاده کنید و از مطالب طولانی جدا خود داری کنید تا ترافیک سایت خودتان را از دست ندهید.

متن ترکیبی متن هایی هستند که عکس های مرتبط در آنها وجود دارد و + نقل قول ها که باعث جلب توجه کاربر میشود.

ترافیک سایت و تکنیک های موثر سئو 2019

3-Sub-headers ساب هدر:

آیا می دانستید که یک فرد معمولی در فضای اینترنت فقط 37 ثانیه زمان برای مطالعه یک نوشته میکند؟

شما می توانید این زمان را به طور قابل توجهی افزایش دهید، با افزودن زیر شاخه ها به درک کردن آسانتر مقاله و یا نوشته به کاربران خود کمک کنید. از چندین زیرشاخه روشن و آموزنده استفاده کنید تا خوانندگان را به پایین صفحه راهنمایی کنید و نقاط فراخوانی که با bold نوشته شده تاکید کنید. خوانندگان باید بتوانند نوشته سایت شما را درک کنند و بدانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

ترافیک سایت و تکنیک های موثر سئو 2019
ترافیک سایت و تکنیک های موثر سئو 2019

4-نشانه دار کردن متون:

اگر از ورد پرس استفاده میکنید کافی است یک متن را انتخاب کنید و سپس کلید های Ctrl+Alt+U را به ترتیب بزنید تا متن شما با نقطه ها مشخص شود که همین امر باعث درک بهتر مطلب برای خوانندگان میشود.

5-فضای سفید و تصاویر:

سعی کنید همیشه به کاربران خود خوش آمد بگویید و سعی کنید از عکس های بیشتر ، برای ایجاد انگیزه در کاربران خود برای خواندن مطالب تا انتها استفاده کنید.  سعی کنید فقط متن خوب و عالی بنویسید و از سیاه کردن صفحه با مطالب بدون استفاده خودداری کنید. حتما از عکس بیشتر استفاده کنید و سعی کنید قسمت های سفید و خالی کمتری در متون خود داشته یاشید. از محتوای عالی استفاده کنید.

سطل آب:

قدیم ها برای خاموش کردن آتش سطل آب را دست به دست میکردند تا بتوانند آتش را سریعتر خاموش کنند شما هم میتوانید از این تکنیک و با قرار دادن محتوای کپی رایتنگ برای جذب بهتر کاربران استفاده کنید. ترافیک سایت خود را از دست ندهید.

به این مثال توجه کنید:

برای اینکه یک کاربر را تشویق کنید تا از وبسایت شما خرید کند کافی است متن یا موضوع جالبی در ارتباط با محصول خود تولید کنید که باعث شود مخاطب اول جذب مقاله شما شود و سپس با یک لینک در داخل نوشته های خود او را تشویق کنید تا به صفحه خرید محصول برود هرچقدر این زنجیر را بهتر طراحی کنید مثلا در چهار مرحله کاربر بهتر تشویق به خرید محصول از سایت شما میشود.

از فن روزنامه نگاری استفاده کنید:

اگر به مجلات و یا روزنامه ها دقت کرده باشید متوجه میشوید که اول تیتر بزرگ و کوتاه استفاده میکنند و سپس مقداری توضیح با تیتر کوچکتر استفاده میکنند و در نهایت به به موضوع میپردازند.

هرچقدر موضوع تیتر اول شما جذاب باشد کاربران بیشتر تشویق میشون که مطالب را تا انتها دنبال کننید که همین امر باعث افزایش ترافیک و بهبود سئوی سایت شما میشود.

فروشگاه محتوای وب سایت توکا

UI/UX:

دیزاین سایت شما و همچنین رابط کاربری سایت شما به شدت مهم است یک وبسایت پیچیده به هیچ عنوان برای کاربران امروزی جذابیت ندارد ابزار های زیادی برای تشخیص این مورد وجود دارد که حتما از آنها استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم برای بهبود سایت خود حتما حتما از یک متخصص طراح و دیزاینر سایت مشورت بگیرید

مثل ساختمانی که حتما یک معمار دارد به هیچ وجه سعی نکنید با تجربیات شخصی خود در وبگردی اقدام به راه اندازی وبسایت کنید ، زیرا هر وبسایتی که موفق است متخصصین حرفه ای و با تجربه ای دارد که توانسته است جایگاه خوبی را کسب کند.

به بحث طراحی سایت به شدت توجه کنید

Google Web Master:

از گوگل وب مستر استفاده کنید تا ترافیک سایت خود را بهتر بررسی کنید، گوگل وب مستر  اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار بدهد بزودی آموزش کاملی در ارتباط با گوگل وبمستر قرار میدهیم که میتوانید برای بهبود رابط کاربری سایت خود از آن استفاده کنید.

تست برگزار کنید:

از دوستان و آشنایان خود استفاده کنید و از آنها بخواهید که وبسایت شما را تست کنند. مثلا اگر یک فروشگاه آنلاین پوشاک دارید از چند تست تهیه کنید و از افراد مختلف بخواهید که تجربه کاربری خود را برای شما شرح دهند، به طور مثال از یک نفر بخواید در وبسایت شما ثبت نام کنید و از شخص دیگر بخواهید که به دنبال محصول X بگردد و آن را خریداری کنداز شخص یگر بخواهید تا در صفحات بگردد و مشکلات احتمالی را برای شما پیدا کند.

افزایش کاربر – تکنیک های موثر برای افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو  در سال 2019

بهتر است مقاله سئو نویسی ، چگونه محتوای سئو محور بنویسیم؟ را نیز مطالعه کنید.

و همچنین بهتر است مقاله سئو کار یا مشاور سئو ؟ چگونه درآمد کسب کنیم؟را نیز مطالعه کنید