اشتباهات در وردپرس

وردپرس

به عنوان یک CMS قدرتمند ، برای افرادی که تازه می خواهند با وردپرس اولین وب سایت خود را راه اندازی کنند بسیار مناسب است و به شدت پیشنهاد میشود. نیازی به داشتن دانش فنی و نوشتن کد برای کاربران نیست ، مدیریت SEO یا بهبود موتورهای جستجو بسیار آسان است. با این وجود ، چند اشتباه متداول بین بسیاری از مبتدیان در وردپرس وجود دارد.

در حقیقت ، صادقانه بگوییم ، این اشتباهات نه تنها توسط مبتدیان انجام می شود بلکه بعضی مواقع افراد آشنا به وردپرس هم این اشتباهات را انجام میدهند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در اینجا چندین اشتباه معمول (مبتدی) را در وردپرس را یادآوری کنیم.

1- عدم تغییر مناسب پیوندها

یکی دیگر از اشتباهات در وردپرس تغییر آدرس صفحات است.

خوب است قبل از شروع استفاده از WordPress در مورد پیوندهای ارتباطی یا همان آدرس بندی صفحات وب سایت شما خوب فکر کنید. پیوندهای همیشگی (نامی که قبلاً به آن داده شده است) به معنای دائمی بودن است. بنابراین ، پس از تنظیم آنها ، دیگر نباید آنها را تغییر دهید.

مثل آدرس همین صفحه که در آدرس بار مرورگر خود میبینید!

اشتباهات در وردپرس
اشتباهات در وردپرس

اما اگر تصمیم دارید پیوندها را تغییر دهید:

آدرسهای اینترنتی شما تغییر خواهد کرد. این بدان معناست که موتورهای جستجو دیگر نمی توانند پستهای شما را پیدا کنند ، زیرا موتورهای جستجو پیوند قدیمی شما را را فهرست کرده اند. بازدیدکنندگان که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما می آیند با پیغام خطایی در سایت شما مواجه میشوند و می گوید پست یافت نشد. پیام خطای 404 بدنام.

در هنگام تصمیم گیری در مورد ساختار پیوند ، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. با این حال ، در بیشتر موارد ، ساده ترین مورد فقط با٪ / post٪٪ / برای URL- دوستدار SEO کافی است.

2-فراموش کردن برای به روز رسانی افزونه ها

اما به روزرسانی افزونه ها ، افزونه ها و خود وردپرس از مهمترین کارهایی است که شما به عنوان یک مالک سایت باید انجام دهید. به روزرسانی ها نه تنها ویژگی های جدید را به همراه می آورند بلکه اغلب اوقات اشکالات و مشکلات امنیتی را برطرف می کنند. اگر بروز رسانی ها را به موقع انجام تدهید احتمال هک شدن شما بالا میرود.

3-داشتن پلاگین های خیلی زیاد

یکی دیگر از اشتباهات در وردپرس استفاده بیش از حد از افزونه ها است.

بیش از پنجاه هزار پلاگین در مخزن وردپرس موجود است ، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. که باعث میشود شما برای هر چیز کوچکی یک افزونه نصب کنید. که این کار اشتباه است. پیشنهاد میکنیم کد نویسی های معمولی را یاد بگیرید تا نیاز به هر افزونه ای نداشته باشید. مخصوصا css و html.

اگر بیش از اندازه از افزونه ها استفاده کنید

نه تنها مجبور خواهید بود تمام این افزونه ها را به روز نگه دارید بلکه خطرات دیگری نیز وجود دارد. خیلی از افزونه ها که کارهای فانتزی انجام می دهند احتمالاً سایت شما را کند می کنند ، این بدان معنی است که عاقبت سایت شما ممکن است به یک وب سایت آهسته ختم شود. بنابراین ، قبل از نصب افزونه جدید ، با دقت ارزیابی کنید.

از نظر فنی ، یک افزونه می تواند کل سایت شما را پیچیده کند. بنابراین فقط به تعداد افزونه ها مربوط نمی شود بلکه در مورد افزونه ای که به سایت خود اضافه می کنید نیز دقت کنید و تحقیق و تحقیییق.

برای بهبود سئو سایت خود موشن گرافیک بسازید. آنلاین و فقط با پرداخت 5,000 تومان.

motiongraphics.tookaa.ir

4- عدم ایجاد تم کودک هنگام ایجاد تغییرات child theme

هنگام نصب وب سایت وردپرس خود برای اولین بار ، یکی از مضامین پیش فرض وردپرس را دریافت می کنید. و شاید این موضوع متناسب با نیاز شما نباشد.

بهتر است قبل شروع به تغییرات بر روی قالب خود اطمینان داشته باشید که تغییرات بر روی child تم انجام میشود نه بر روی قالب اصلی!

به این علت که شما بعد از هر بار بروز رسانی قالب اصلی مجبور میشوید تمام تنظیمات را مجددا انجام دهید و در بعضی از مواقع کار بشدت مشکلی خواهد بود.

5- حذف محتوا به روش اشتباه ( اشتباهات در وردپرس )

یکی از شایع ترین اشتباهات هنگامی رخ می دهد که سایت خود را راه اندازی می کنید ، ممکن است بخواهید پست یا صفحه ای را حذف کنید.

با این حال ، از آنجا که موتورهای جستجو سایت شما را فهرست بندی کرده اند ، محتوای حذف شده در سایت شما باعث بروز این اررور 404 صفحه می شود:

صفحه یافت نشد. بنابراین ، مطمئن شوید که صفحات در سایت خود را به روشی صحیح پاک می کنید. ما Yoast SEO Premium این مشکل را برای شما حل می شود.

6-عدم حذف محتوای پیش فرض ( اشتباهات در وردپرس )

با نصب وردپرس ، وردپرس یک “صفحه نمونه” و “سلام جهانی” Hello World را برای شما ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که صفحه نمونه پیش فرض را از طریق فهرست صفحه ها و ارسال “سلام جهانی” از طریق فهرست پیام ها حذف کنید. مانند هر یک از این وب سایت ها نباشید که تغییرات معمولی وردپرس را فراموش میکنند.

اشتباهات در وردپرس

این اشتباهات را نکنید!

  • فراموش نکنید که وردپرس یک cms محبوب است و همیشه سیستم های محبوب خطر پذیری بیشتری هم دارند چون بیشترین کاربران را به خود جذب میکنند و مخصوصا هشدار ما برای شمااست که تازه پا به دنیای وردپرس گذاشته اید.
  • هر افزونه ای را نخرید و یا نصب نکنید مخصوصا ما ایرانی ها که دسترسی راحتی به مارکت های امن نداریم.
  • گول ظاهر فروشگاه های به ظاهر مردمی و امن را نخورید همان افزونه ای کرک شده ونال را به شما باقیمت های عجیب به فروش میرسانند.
  • قبل از خرید هر نوع افزونه ای نام اصلی آن را در گوگل جستجو کنید میبینید که به راحتی انواع قیمت آن را پیدا خواهید کرد.
  • دانش کدنویسی خود را در css و html افزایش دهید تا ظاهر سایت شما متفاوت باشد و نیاز به نصب هر افزونه ای نداشته باشید.
  • فراموش نکنید که حتما wp-login.php خود را مخفی کنید یا همان wp-admin معروف.
  • نام پسوند دیتا بیس وردپرس را هنگام نصب تغییر دهید و از wp_ استفاده نکنید.
  • سعی کنید سرور خود را به کلادفلر cloud flare متصل کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید. البته اگر سرور شما ایرانی نباشد.

موفق باشد و بدون اشتباه در وردپرس

بهتر است مقاله سئو نویسی ، چگونه محتوای سئو محور بنویسیم؟ را نیز مطالعه کنید.

و همچنین بهتر است مقاله سئو کار یا مشاور سئو ؟ چگونه درآمد کسب کنیم؟را نیز مطالعه کنید